Откријте го Huawei P30 Lite во Сетек
Нова AI Селфи СУПЕР ЅВЕЗДА. 24 MP AI Селфи. Ултра широкоаголна ТРОЈНА AI камера.

Голем 6.15“ FHD Dewdrop голем екран да го живеете животот во брилијантни бои. Стилизиран 3D заоблен стакло дизајн со тренди градиент бои кои се прелеваат.
4 GB RAM + 128 GB меморија за моќни перформанси и повеќе простор за складирање....

Види повеќе