Денес уживаме во уште едно големо дерби од Премиер лигата, во живо на SK1 со почеток од 18:30 часот 
Црвените ѓаволи влегоа во одлична форма во првенството и покажуваат дека се тим кој ќе се бори за местата за излез во Европа до последното коло, додека момците на Пеп се со амбиции да го освојат шампионатот оваа година и да го вратат трофејот во своите витрини.
Кој е вашиот фаворит?