ЛИВЕРПУЛ - АТЛЕТИКО МАДРИД 1-0 (2-3 ПО ПРОДОЛЖЕНИЈА)

GOL.MK
 
Осминафиналниот реванш меѓу Ливерпул и Атлетико Мадрид заврши со идентични 1-0 како и на првиот меч во Шпанија, па победникот се одлучуваше по продолженијата во кои ...