Gol.mk
?? Нерамноправен 50-ти меѓусебен дуел меѓу Ѓоковиќ и Федерер, Србинот гледа кон првото место и нова титула во Мелбурн
GOL.MK
 
Новак Ѓоковиќ се пласира во осмото финале на Австралија опен со денешната рутинска победа против Роџер Федерер (7-6/1, 6-4, 6-3). Големиот фаворит ги оправда очекув....