Денес започнува ракометната возбуда за нашите ракометари! ? Македонската репрезентација во својот прв меч на овогодинешното Европско првенство се среќава со тимот на Украина! Да навиваме за најдобрите, вечерва во 20:30 часот на Телма! ?‍♂️