? Погледнете како паднаа Словенците среде „Стожице“:

GOL.MK
 
Одбојкарската репрезентација на Македонија одигра феноменално во дуелот со Словенија, славеше со 1-3 во сетови, па ги задржа шансите за пласман во осминафимналето, ....