Истражете го светот и сурфајте безгрижно со Интернет свет пакетите во над 40 земји: http://bit.ly/306UsZc

Новиот HUAWEI Y7 2019 достапен во Сетек - Прошири ја својата визија, откриј ја иднината

Откријте нов свет без граници со HD+ екранот со предна камера на средината во горниот дел од 6.26”. Совршени селфија. Неверојатни фоготографии. Сликајте ги убавините со задната камера од 13 МР. Чипсетот од 12nm и големата меморија од 3 + 32 GB, која може да се зголеми , HUAWEI Y7 2019 може да ги складира сите ваши содржини и може да извршува повеќе задачи истовремено и без проблем. HUAWEI Y7 2019 има батерија од 4000 mAh со интелигентна оптимизација на батеријата.